Завдяки реалізації проекту «Будівництво спортивних майданчиків» парк по вул. Комарова, що на селищі 40 років Жовтня у Павлограді, отримав нове життя.

Його звільнили від бур’янів, хащів, облаштували освітлення, дитячий майданчик, поставили лавочки і головне – спорудили скейт-ленд парк.
В урочистому відкритті скейт-ленд парку взяли участь міський голова Анатолій Вершина, в.о. генерального директора ДТЕК Павлоградвугілля Андрій Чернецький, голова обласної ради Гліб Пригунов, депутати різних рівнів та велика кількість мешканців міста, дітей.

«Раніше ми в основному більше приділяли увагу центру міста. На сьогодні ми беремо на себе зобов’язання облаштовувати мікрорайони Павлограда. І наше місто буде ще красивішим і комфортнішим. Це лише початок великого шляху», – сказав міський голова Анатолій Вершина при відкритті парку.

Скейт-ленд парк складається із трьох спортивних майданчиків – для гри у волейбол, баскетбол, теніс, міні-футбол; занять воркаутом та екстремальними видами спорту (скейтборд, стрітборд, велосипеди, самокати). Кожен майданчик має спеціальне покриття та відповідне обладнання. Всі три майданчики обнесені металевою сіткою. А поруч – дитячий майданчик.

Ініціатори проекту – ГО «Молодіжна ініціатива реформ». Саме вони вперто упродовж двох років подавали проект на участь у конкурсі міні-грантів «Громада своїми руками». І на другий рік, значно удосконаливши свою ідею, стали переможцями. Конкурс уже упродовж 5-ти років проводиться компанією ДТЕК на територіях присутності підприємства.

Реалізація такого серйозного проекту потребувала значних коштів і залучення відповідних спеціалістів. Тому окрім компанії ДТЕК до фінансування такого вагомого об’єкту долучились депутати обласної ради та міський бюджет.

Загальна вартість проекту – понад 2 млн грн, із них 230 тис грн – кошти ДТЕК, 605 тис грн – кошти депутатів обласної ради та 1,3 млн грн – кошти міського бюджету.

«Ми горді із того, що змогли це зробити. Це дійсно колективне будівництво. Це не той об’єкт, котрий робиться своїми руками. Він об’ємний. Вартісний. Ми розуміли, що міні-грантом у 30 тис грн його не зробиш і своїми руками теж. Ми розуміли, що тут потрібні професіонали. Але ми також розуміли, що потрібно починати. Ми вдячні всім, хто підключився до цього проекту. Вийшов колективний масштабний об’єкт, котрий почався із ініціативи молоді. Тепер ми тут вирощуватимемо чемпіонів. Представники Київської компанії, котрі монтували обладнання, сказали, що такого скейт-парку немає навіть у столиці », – говорить регіональний представник ДТЕК із соціального розвитку Олена Коновалова.

Андрій Чернецький, в.о. генерального директора ДТЕК Павлоградвугілля

«Це яскравий приклад позитивних змін. Важливо те, що до реалізації проектів залучається молодь, що людям це потрібно. А це значить, що компанія ДТЕК обирає правильний напрямок співробітництва із місцевими громадами, допомагаючи саме там, де потрібно громаді. Подивіться, як багато тут сьогодні людей. Значить людям це дійсно потрібно. Важливо, що разом із компанією ДТЕК Павлоград отримує такий серйозний подарунок до свого Дня народження. Конкурс «Громада своїми руками – це найуспішніший проект ДТЕК. Це самий вартісний проект в рамках конкурсу «Громада своїми руками».

Олена, мешканка селища 40 років Жовтня

«Ми живемо поруч і нам дуже зручно буде приходити сюди самим і приводити своїх дітей. Ми дуже раді, що з’явились такі спортивні майданчики. Стало чисто у самому парку, з’явились сміттєві баки, лавочки. Ми тепер будемо як у центрі. Приємно навіть просто вийти і пройтись. Зайвий раз людина уже не захоче випити пива чи спиртного. Адже краще позайматись на спортмайданчику» .

Олег, займається воркаутом

«Ми дуже чекали на відкриття такого парку. Ми займаємось воркаутом і для нас це дуже важливо. Ми впевнені, що такі спортивні майданчики приваблять сюди чимало молоді і мотивуватимуть їх до здорового способу життя»

Володимир, мешканець селища ПЗТО

«Я дуже радий і гордий із того, що тепер у нас є такі спортивні майданчики і такий парк європейського зразка. Буду сюди приходити разом із сім’єю. Старший син займатиметься на тренажерах, а менший на дитячому майданчику. Вважаю, що це просто грандіозний проект і дуже важливий»

У парку установлені камери відеоспостереження. Його цілодобово охоронятимуть.