ДТЕК Енерго наростив інвестиції у розвиток та модернізацію шахт.

За 8 місяців 2017 року у вугільні підприємства вкладено 2,7 млрд грн, що на 65% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У тому числі в розвиток виробництва та основи для подальшого зростання вугледобувних п'яти шахтоуправлінь ДТЕК Павлоградвугілля – 2 млрд грн.

Інвестиції у вуглевидобувне підприємство ДТЕК Павлоградвугілля практично удвічі більші, аніж за аналогічний період 2016 року. Завдяки цьому на шахтах у Західно-Донбаському регіоні нарощується видобуток газового вугілля. З початку року в експлуатацію вже введено 19 з 29 запланованих на 2017 рік очисних забоїв.

Сергій Воронін, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля:

«За перші 8 місяців цього року гірники ДТЕК Павлоградвугілля видобули понад 13 млн тонн вугілля. У порівнянні із минулим роком обсяг видобутку збільшився більше аніж на 1,2 млн тонн і на 300 тис. тонн перевищив планові завдання поточного року. Всі п’ять шахтоуправлінь видобувають вугілля з більшою інтенсивністю, ніж у 2016 році, щоб компенсувати недостатню кількість антрациту, доступу до якого в Україні немає. Враховуючи поступове заміщення антрациту вугіллям газової марки, ми продовжимо нарощувати об’єм вуглевидобутку ,відповідно, інвестиції у виробництво до кінця року зростуть до 3,4 млрд грн, за рахунок чого шахтарі Західного Донбасу забезпечать країну українським вугіллям».

Ключові інвестиційні проекти, що реалізуються на шахтоуправліннях ДТЕК Павлоградвугілля:

  • Продовження будівництва вентиляційної колоди №3 на шахті «Ювілейна» ШУ Першотравенське. Вентиляційна свердловина забезпечить шахту необхідною кількістю повітря, що дає можливість стабільно працювати. З початку року проводяться будівельно-монтажні роботи для запуску свердловин у режимі «вантаж» та електропостачання поверхні. На ці роботи в поточному році направлено вже 3,5 млн грн.
  • Для безперебійного забезпечення необхідною кількістю повітря гірничих виробок та підвищення рівня безпеки гірників на шахті «Дніпровська» з однойменного шахтоуправління повним ходом йде реконструкція системи вентиляції. Вона включає в себе два великих проекти. Один з них – заміна двох вентиляторів головного провітрювання із збільшенням потужності до 3,8 мВт, а другий – переведення вентиляційної свердловини у таку,що подає повітря. Зараз ведуться будівельно-монтажні роботи по заміні механічної частини одного вентилятора, а також ремонт вентиляційних каналів і будівлі вентилятора. Напередодні Дня шахтаря проведений тестовий запуск першого вентилятора, а до кінця року планується замінити і другий. На заміну вентиляторів в 2017 році уже направлено 73 млн грн.

Також за 8 місяців 2017 року 960 млн грн було інвестовано у придбання та капітальний ремонт очищувального обладнання для комплектації лав, 616 млн грн – у проведення капітальних гірничих виробіток, 213 млн грн – у підземний транспортний ланцюжок.