Журналісти Західного Донбасу стали учасниками незвичайного заходу – Ярмарки ініціатив на шахті «Самарська» ДТЕК ШУ Тернівське.

Перед відвідуванням виставкових експонатів, головні технологи підприємства Юрій Глібов та Іван Вівчаренко розповіли про унікальну систему безперервного вдосконалення Новатор та успіхи шахтарів, которі першими в Західному Донбасі у 2013 році почали впроваджувати принципи бережливого виробництва.

Після цієї невеликої історії, журналістів запросили особисто побачити приклади найкращих інженерних рішень. Кращі у всьому, що роблять ось уже декілька років шахтоуправління Тернівське вважається одним з провідних за впровадженням системи безперервного вдосконалення у виробничі процеси. Звучить складно, але насправді завдання цієї системи досить прості – шахтарям потрібно подати ідеї, які можуть покращити і полегшити виробничий процес. По-простому, це відроджена система раціоналізації, але вже з використанням сучасних методів роботи.

Починаючи від порядку на робочих місцях і закінчуючи інженерними рішеннями для безпечної роботи в шахті. Хоча це, звичайно ж, не все. Ідеї можуть стосуватись того, як усунути або скоротити до мінімуму втрати під час виробництва, або як покращити умови праці та полегшити роботу всього колективу. Слід відзначити, що серед шахтарів виявилась велика кількість творчих людей. За чотири роки співробітниками шахтоуправління подано 2500 ідей, 1000 з яких вже впроваджені на підприємстві. Всі ці гірники отримали фінансову винагороду за свої новаторські пропозиції.

Далеко не всі ідеї шахтарів легко продемонструвати гостям та бажаючим перейняти передовий шахтарський досвід. Більшість з них знаходяться під землею і на різних ділянках, що ускладнює доступ до них великої кількості людей. Вирішення цієї проблеми запропонував керівник відділу операційних вдосконалень Володимир Панченко. Так, на проммайданчику шахти «Самарської» з'явився масштабний макет гірничої виробки, який наповнили реально діючими ідеями, подані та реалізовані співробітниками підприємства.

Саме тут і побували журналісти. На ярмарці представлено 44 ідеї. За час роботи ця виставка під відкритим небом стала платформою для обміну знаннями та демонстрацією сміливої інженерної думки для представників багатьох інших підприємств.

Захоплюючу екскурсію по Ярмарці провели і для представників ЗМІ. Наприклад, продемонстрували 200 літрові діжки з-під паливно-мастильних матеріалів, які підлягали утилізації, а в шахті вони замінили бетонну затяжку!

Просто, як і все геніальне: і утилізувати не потрібно і затяжку зекономили. І таких малих та великих, і вже реалізованих ідей на Ярмарку ініціатив журналісти побачили чимало: автоматизація вивантаження вагонеток з гірничою масою з прохідницьких дільниць, виготовлення опорного «чобота» за допомогою гідроприводу, оптимізація стиковки транспортерної стрічки в гірничій виробці та багато іншого.

Одним словом, особисто переконались у тому, що Ярмарка новаторів – це саме той випадок, коли краще однин раз побачити, ніж сто разів почути.