В області 5,5 тисяч старшокласників займаються науковою діяльністю.

Їхні дослідження організовує Дніпропетровська Мала академія наук разом із професорами провідних університетів. Про це на Всеукраїнському семінарі-практикумі для директорів МАН повідомив заступник директора департаменту освіти і науки ДніпроОДА Антон Демура. Інформує прес-служба обласної адміністрації.


В обласній Малій академії наук – 12 відділень та 64 секції, а ще – 55 гуртків, в яких юні вчені проводять свої дослідження. За короткий час заклад набув значного досвіду в організації наукової діяльності старшокласників, яким тепер готовий поділитися з іншими МАН України.

«Основний показник успіху регіональної МАН – залучення до науки якомога більшої кількості дітей із невеличких містечок та сіл. На Дніпропетровщині це організовано на найвищому рівні, – сказав директор Національного центру МАН України Оксен Лісовий. – На семінар у ДніпроОДА ми запросили керівників обласних МАН з усієї України, щоб вони обмінялися досвідом».

Такі досягнення стали можливими завдяки колегіальним зусиллям обласної адміністрації та провідних навчальних закладів регіону, додав Оксен Лісовий.

Найкращі досягнення вчених-початківців – у математиці, фізиці, астрономії, комп’ютерній та космічній галузях.

«Співпрацюємо з провідними ВНЗ регіону, найтісніше – з національними університетами, – розповіла директор обласної МАН Наталія Тягло. – Наші вихованці і вирішують проблеми глобального потепління, і вивчають космос, і розвивають ІТ-технології».

Загалом в області, разом із центрами дитячої творчості – понад 800 наукових гуртків для старшокласників