У 90% випадках отруєння блідою поганкою є смертельним 

Через сухе спекотливе літо масовий грибний сезон цьогоріч ще не почався. Медики цьому раді. Вони з жахом згадують 2009-й. Тоді після вживання дикорослих грибів лише у Дніпропетровській області померли понад 30 чоловік.

«Я пам’ятаю 2009 рік, коли більше сотні чоловік пройшло через нашу лікарню а для понад 30 вживання грибів мало смертельний наслідок», – розповів завідуючий відділенням реанімації 4-ї міської лікарні Юрій Арутюнян під час прес-конференції.

За його словами найнебезпечніший серед дикорослих грибів – бліда поганка. Зараз вона маскується під інші гриби (волнушки, зеленушки) і люди нерідко плутають їх. Для дуже сильного отруєння достатньо невеликої кількості гриба .

«Отруєння дуже важко піддається лікуванню і у 90% випадків завершуються смертельно. Симптоми отруєння розвиваються через 3-4 години – нудота, блювота , пронос. Через добу може наступити покращення і люди заспокоюються. Але після цього розвиваються незворотні процеси – гостра печінкова недостатність, кров не згортається, з’являється кровотеча, котру нічим не можна зупинити. Антидотів при отруєнні грибами немає. І навіть, коли людина виживає, то залишається інвалідом на все життя. Зазвичай, це хронічний гепатити, котрий надалі може призвести до цирозу печінки», – додав Юрій Арутюнян.

Лікування отруєння грибами досить дороге. Лише підозра на отруєння обійдеться до 5 тис грн. А бліда поганка вартуватиме пацієнту у 50 тис грн.

Лікарі радять при найменшій підозрі на отруєння грибами терміново почати промивати шлунок ( пити велику кількість води і викликати блювоту) і звернутись до медиків.