Нову екосистему споживання енергії формує соціальний проект компанії ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація».

У Західному Донбасі в ньому взяли участь учні 26-ти шкіл Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського та Петропавлівського районів. 22 вересня підвели підсумки третьої хвилі проекту. Найкращі школи-учасники отримали від компанії ДТЕК, міських властей Павлограда, районних та сільських рад гранти на енергоефективні заходи.

Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» з 2012 року охоплює 295 шкіл по всій Україні. Школярів навчають основам енергозбереження. Завдяки отриманим знанням, вони самостійно розробляють та здійснюють план дій щодо усунення проблем теплопостачання та теплозбереження свого будинку, класу, школи. Найкращі проекти отримують гранти на реалізацію.

В 2016-2017 навчальному році особливістю проекту стала інтерактивність. Для цього в рамках курсу «Азбука житлово-комунального управління» була розроблена онлайн-гра «Розумний дім». Діти в ігровій формі провели розрахунки з енергоаудиту, навчалися розумно витрачати енергоресурси і правильно формувати тарифи, комунальні послуги. Завдяки участі у проекті, 20 шкіл Західного Донбасу за 5 місяців зекономили 125 381 кВт годин електроенергії або близько 253,7 тис. грн

Ольга Кондратюк, вчитель Першотравенської ЗОШ №1:

«В цьому році нам запропонували брати участь в онлайн-грі, так як ми були першими школами, які пробували онлайн-курс « Азбука житлово-комунального господарства ». І діти настільки захопились цим проектом, що мені сказали – Ольга Петрівна, не хвилюйтесь, ми вас всьому навчимо».

Іван, дев'ятикласник, школа №7

«Участь у конкурсі дала мені чимало знань про те, як можна економити енергію  і при  цьому , щоб у квартирі було тепло та затишно. До участі у проекті дома я і мої батьки не економили енергію. Інколи залишали світло у кімнаті. Коли я почав брати участь у конкурсі, то став батькам говорити про необхідність економії та про те, як це робити. І  в результаті батьки утеплили фасад квартири, замінили двері, вінка,батареї.  Лише за електрику ми стали сплачувати на 200 грн менше, аніж раніше. Тепер я і сам у своєму житті буду економити енергію". 

Активну участь у реалізації проекту бере і міська влада. Павлоградська міська рада виділила по 50 тис грн на реалізацію першочергових заходів у кожній Павлоградській школі. Сільські та районні ради або вже виділили, або планують виділити кошти на проекти школярів.

Віталій Мовчан, перший заступник міського голови Павлограда:

«Діти повинні розуміти, звідки що береться. Якщо тепла батарея, наприклад, то, як вона стає теплою. Для цього було організовано екскурсії на підприємства нашого міста: діти були на котельні, побачили, як приходить газ, як обігріваєтся вода і так далі ».

В компанії ДТEК дітей-учасників проекту з гордістю називають «нашими енергоефективними школярами». За досить короткий період навчання, отримавши практичні навички, як заощаджувати енергоресурси, діти навчилися бути енергоефективними господарями у своєму будинку і робили це з великим ентузіазмом та креативністю. Тільки в одній Павлоградській школі №7 проведено майже 300 енергоефективних заходів. Кожна школа була по-своєму яскравою, цікавою, кожен школяр брав участь у численних конкурсах в рамках проекту.

Вікторія Гриб, керівник департаменту із стійкого розвитку ДТЕК:

«Енергоефективні школи» – один із кращих проектів ДТEК в області сталого розвитку. Участь школярів, їх батьків та вчителів дозволяє формувати практично сімейну культуру бережливого споживання ресурсів і підказати шляхи їх економії. Проект на етапі реалізації четвертої хвилі став літаком, який добре літає. Діти навчилися економити електроенергію, вони розуміють, що таке електроенергія і вони використовують інструменти для економії. За цим проектом – майбутнє енергобезпеки України!»