Народний музей шахтарської слави ШУ Тернівське ДТЕК Павлоградвугілля може стати єдиним музеєм, котрий представлятиме Україну у європейській асоціації музеїв


Раніше музей подав заявку на здобуття такого членства. На міжнародній конференції у Польщі відбулась його презентація. Тоді присутні на конференції зацікавились вугільним музеєм.


І тепер переконатись у тому, що музей шахтарської слави ШУ Тернівське дійсно гідний стати повноправним членом асоціації 24 вересня на шахтоуправлінні побувала президент європейської мережі музеїв шахтарської слави Маргарет Фаул (Великобританія). Раніше вона упродовж 29 років очолювала центральний музей вугільної промисловості Великобританії.


Поважну гостю зустрічали директор ШУ Тернівське Василь Снігур, заступник голови Дніпропетровської територіальної організації профспілок працівників вугільної промисловості Михайло Тютюнник, голова профспілкової організації вугільників шахти Західно-Донбаська Володимир Косарєв, керівники музею різних років, учні Тернівського гірничого ліцею.

«У нас дуже славна виробнича та трудова історія. В житті підприємства пройшли цілі покоління. Велика кількість людей своєю важкою шахтарською працею заслужили на те, аби їх пам’ятали. Музей – це також популяризація шатарської праці, котра у нашому регіоні є пріоритетною», – сказав під час зустрічі директор ШУ Тернівське Василь Снігур.

Пані Маргарет показали залу, де зібрані творчі роботи працівників шахтоуправління, провели екскурсію музейними залами. Гостя оглянула та сфотографувала експонати музею і на підставі побаченого та почутого зробить свою рецензію, котру розішле всім музеям, що входять до європейської асоціації. Остаточне рішення прийматиметься колегіально.

 

За словами пані Маргарет музей ШУ Тернівське має високі шанси стати повноправним учасником європейської асоціації. Таке членство дасть музею статус і йому допомагатимуть стати музеєм європейського рівня.

Після екскурсії гостя із Великобританії розповіла про свої враження та відповіла на запитання журналістів. Розповідає, що  побувала в музеях багатьох країн світу. В Україні вперше. Вона уже встигла відвідати столичні музеї , музей Яворницького та музей АТО у Дніпрі, музеї ДТЕК Павлоградвугілля та Павлоградський історико-краєзнавчий музей.
Каже, що вражена гостинністю та толерантністю українців. По завершенню заходу гості подарували сувенір на честь 10-річчя музею та годинник із петриківським розписом.


Довідково

Музей шахтарської слави ШУ Тернівське був відкритий у 2005 році. Звання народного присвоєно у 2007 р. Площа музею – 80 кв. м. В музеї зберігається майже 900 музейних предметів. Сьогодні там створена велика електрона база всіх подій, успіхів, досягнень.