Саме з цією метою в Павлоград прибули експерти Інтеркультурної Програми Ради Європи Ксенія Хованова-Рубікондо (Франція) та експерт з інтеркультурної політики Ради Європи Робін Вільсон (Ірландія).

Програма «Інтеркультурні міста» існує 10 років. Павлоград працює у цій програмі з 2011 року. Відповідний меморандум з Радою Європи було підписано у жовтні 2016. Координатор програми в Павлограді — заступник міського голови Олена Шуліка.

Мережа об’єднує 121 місто світу, 6 з яких — українські (Луцьк, Суми, Павлоград, Мелітополь, Вінниця та Одеса). Головна мета програми — інтеграція кожної народності в життя міста, розвиток поваги і толерантності до кожного.

25 вересня експерти зустрілися з керівництвом міста та активними учасниками Інтеркультурної програми у Павлограді. Під час зустрічі Ксенія Рубікондо підкреслила, що міста з високим індексом інтеркультурності, як правило, більш успішні, оскільки використовують своє національне розмаїття як перевагу. Вона відзначила кращі практики Павлограда і окреслила ті напрямки роботи, які ще треба реалізувати. 

Сьогодні у них насичена програма — спілкування, обговорення, творчі зустрічі.
Експерти поспілкуються з представниками громадських організацій, культурних центрів, пояснять, як заповнити опитувальники, за якими потім буде формуватися індекс інтеркультурності Павлограда.

Довідково

У Павлограді проживає близько 30 національностей.