У Павлограді 535 дітей перебувають на диспансерному обліку у лікарів кардіологів.

Найбільшу групу (44%) становлять діти із захворюванням серцевого м’яза – вторинна метаболічна кардіоміопатія. 38% дітей мають вроджені вади серця, 8% – порушення серцевого ритму , 6% – реактивні артрити.

Повідомила міський дитячий кардіолог Ірина Нємикіна під час прес-конференції.

За її словами причиною найпоширенішого захворювання серця, метаболічної кардіоміопатії, можуть бути гормональні порушення, порушення харчування та інфекційні захворювання.

«Серед основних причин вторинної метаболічної кардіоміопатії є гормональні порушення . Найчастіше у підлітків в період їх дозрівання та статевого розвитку. Негативно впливати на серцевий м’яз впливає також порушення харчування . Це може бути як систематичне недоїдання, так і збиткова вага. У Павлограді частіше – це збиткова вага. І третя причина – інфекційні захворювання, викликані стрептококом. Це ангіна, ларінгит, фарінгит, отит, скарлатина», – розповіла Ірина Нємикіна.

Вона також додала, що аби уникнути ускладнень, при перших ознаках інфекційних захворювань необхідно звертатись до лікаря і ні в якому разі не займатись самолікуванням.

Довідково

29 вересня світ відзначає День серця