Із 535 дітей, що перебувають на обліку у лікарів-кардіологів Павлограда, 38% мають вроджені вади серця. 

Упродовж минулого року на диспансерний облік взято 24 дитини із такими вадами. Про це повідомила дитячий кардіолог Ірина Нємикіна під час прес-конференції.

«За 8 місяців цього року взяли на облік 15 дітей із вродженими вадами серця . Із них 7 – діти до року. 50% займають вади серцевих перегородок, 20% – комбіновані пороки, 13% – різні аномалії будови клапанів серця», – сказала Ірина Нємикіна.

На даний час у малюків все частіше виявляють такі вроджені зміни у серці, як відкрите овальне вікно. За словами лікаря відкрите овальне вікно – це не вада серця.

«Відкрите овальне вікно має назву мала аномалія серця. Всі діти народжуються із відкритим овальним вікном. Через нього відбувається внутрішньоутробний кровообіг плоду . Коли дитина народжується, то це віконце, як дверці зачиняється. Проте інколи у когось дверці не повністю закрились,у когось короткі. Якщо отвір овального вікна невеликий , то ніякого спеціального лікування не потрібно. У 70-80% випадках, воно заростає до школи. Але 20-30% населення живуть із такою аномалією до глибокої старості», – наголосила Ірина Нємикіна.

За її словами якщо у дитини виявлений такий діагноз, то потрібно спостерігатись у лікаря і правильно харчуватись
Ще одна вада серця, котру зараз все частіше виявляють у дітей має назву синдром дисплазії сполучної тканини. У Павлограді таких випадків небагато, проте з кожним роком стає все більше.

«Це синдром загального недорозвитку сполучної тканини. В тому числі і на клапанах серця. Ця тканина утримує каркас людини, внутрішні органи, нирки , кишківник. У таких дітей зазвичай виявляються також сколіози, кіфози, бо у них слабкий кістково-м’язовий каркас. Виявляється також опущення нирок, вегетативні порушення, бо ця тканина є на стінках судин», – розповіла Ірина Нємикіна.

Медики вважають, що причина захворювання – неправильне харчування, екологія.