Зросла також і смертність від них 

За 9 місяців 2017 року кількість інфарктів незначно, але зросла, зросла і смертність від них. Повідомила завідувачка кардіологічним відділенням міської лікарні №4 Тетяна Ткаченко під час прес-конференції.

«Якщо за 9 місяців 2016 показник смертності від інфарктів становив 8,7 на 10 тис населення, то за 9 міс цього року – 11. Обласний показник в минулому році – 12,6. За 9 місяців цього року зареєстровано 93 випадки інфарктів міокарда», – розповіла Тетяна Ткаченко.

Частіше жертвами недуги стають чоловіки.

На сьогодні ефективним лікуванням інфаркту міокарда є проведення процедури тромболізису. Для пацієнта таке лікування є безкоштовним. Воно проводиться за державний кошт. Головне – вчасне звернення.

За 9 місяців цього року в кардіологічному відділенні міській лікарні №4 проведено 39 тромболізисів. Це на 6 більше, аніж в минулому році.
За повідомленням Тетяни Ткаченко у відділенні найбільшу групу становлять пацієнти із порушенням серцевого ритму (30%). 25% пацієнтів мають нестабільну стенокардію, 20% – інфаркт і незначну частку становлять пацієнти із гіпертонічною хворобою,бо частіше медики мають справу уже із наслідками цієї хвороби.

Аби не стати жертвою інфаркту медики радять: контролювати свій тиск, рівень цукру у крові, рівень холестерину, підвищити активність, позбавитись надлишкової ваги, не палити і раціонально харчуватись.

Довідково

Кардіологічне відділення міської лікарні розраховане на 25 ліжок. Невідкладна кардіологічна допомога надається мешканцям Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Юр’ївського та Павлоградського районів.

До речі

Від початку війни кількість інфарктів серед воїнів АТО значно зросла. Це підтверджують у Міністерстві оборони України, але називати конкретні цифри відмовляються. Самі військові зізнаються, що усе починається зі стрибків тиску. У грипі ризику бійці після 50 років. Лікарі ж кажуть, на стан серця впливають постійні стреси, фізичні навантаження та погане харчування.