Випадок захворювання на сказ великої рогатої зареєстровано на території села Нова Русь, Павлоградського району.

На даний час на території Богданівської сільської ради розпочата вакцинація свійських тварин. Про це повідомляє прес-служба Павлоградської районної адміністрації.

«Ветеринарною службою розпочато вакцинація свійських тварин. Фельдшером місцевого ФП оповіщено місцеве населення (398 осіб) щодо загрози сказу та його специфічної профілактики. Питання контролюється райдержадміністрацією. Загроза сказу класифікується як надзвичайна», – йдеться в повідомленні.

Природним резервуаром вірусу сказу є дикі теплокровні тварини: лисиці, вовки, гризуни, їжаки, , зайці та інші.
Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Дикі звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин. З метою попередження сказу, ветеринарною службою ведеться профілактична робота серед бродячих тварин та знищення гризунів, вакцинація свійських тварин.

Медики радять при укусах тварин відразу звертись до лікаря.

Перші клінічні прояви сказу у людини можуть бути непоміченими самим хворим: (слабкість, апатія, головний біль, диспепсичні розлади, підвищення температура тіла, в області рани з`являються припухлість,ниючі болі та парестезії).

Сказ – вкрай небезпечна вірусна зоонозна хвороба з важким ураженням головного мозку та летальними випадками.