В ДТЕК Дніпрообленерго зафіксований черговий смертельний випадок, пов'язаний зі спробою сторонніх осіб проникнути на енергооб'єкт.

3 жовтня на території трансформаторної підстанції в АНД-районі Дніпра було виявлено труп невідомого чоловіка, який отримав смертельний розряд струму при спробі викрадення електричного устаткування.

3 жовтня о 21:20 при огляді трансформаторної підстанції №1848 на вулиці Пестеля, 34 оперативно-виїзною бригадою 4-го РЕС Дніпровських міських електричних мереж було виявлено зламаним вхід розподільчого пристрою-0,4кВ. В приміщенні енергетики виявили труп чоловіків, поруч лежав велосипед. Наряд поліції, який був викликаний на місце події, встановив, що тіло пролежало тут досить довго. При огляді місця інциденту виявлено сумку з інструментом і демонтовані губки рубильника, в руках у загиблого була викрутка.

За версією слідства , невідомий загинув при спробі викрадення елементів рубильника РБт Т-1. Фатальною для нього стала банальна необережність: при виконанні своїх протизаконних маніпуляцій чоловік торкнувся до струмопровідних частин рубильника, які знаходилися під напругою з боку силового трансформатора Т-1, і був вражений електричним струмом.

Нагадаємо, що 22 вересня подібний смертельний випадок при спробі крадіжки стався на території трансформаторної підстанції Маріупольського району електричних мереж ДТЕК Донецькобленерго. А 10 вересня в Царичанському районі Дніпропетровщини загинув фермер, вирішивши самостійно полагодити фазу на підстанціях.

У зв'язку з інцидентами, що почастішали ДТЕК Дніпрообленерго в черговий раз звертається до жителів області з вимогою дотримуватися правил електробезпеки і попереджає про ризик отримати серйозні травми або загинути від ураження електричним струмом при спробах проникнення або перебування на території енергооб'єктів.

«На превеликий жаль, це вже не перший подібний трагічний випадок, який ми зафіксували за останній місяць. Люди стають жертвами наживи і пошуку "легких" грошей. Ми наполегливо закликаємо мешканців: не ризикуйте життям і не наближайтесь до об'єктів, які несуть смертельну небезпеку! Не втручайтесь в роботу ліній електропередач і трансформаторних підстанцій! Адже ніяка сумнівна зарплата не варта людського життя », – підкреслив директор з охорони праці підприємств дистрибуції ДТЕК Енерго Олексій Носов.

Категорично забороняється :

  • влізати на опори ліній електропередач;
  •  проникати в трансформаторні підстанції або в технічні підвали житлових будинків, де розташовані провода та комунікації;
  •  знаходитися на території електроустановок;
  •  наближатися на недозволену відстань або торкатись предметами до струмопровідних частин, що знаходяться під напругою.

Якщо ви виявили пошкоджені або відкриті двері трансформаторних підстанцій та розподільних пунктів, пошкодження повітряних, кабельних ліній електропередач, помітили спроби проникнення на територію електроустановок сторонніх осіб – не будьте байдужими! Терміново повідомте про це в контакт-центр ДТЕК Дніпрообленерго за тел. 0800 500 444 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів на території України). Своєю небайдужістю ви можете вберегти від біди випадкового перехожого або дитину.