Проходження психологічної допомоги для учасників АТО є безкоштовним (також компенсуються кошти, витрачені на проїзд до місця реабілітації, харчування і проживання там), проте не всі атовці готові звернутися до спеціалізованих закладів.

Дехто соромиться, а дехто вважає, що йому допомога лікаря абсолютно не потрібна.

У Павлограді із початку року до лікарів - психіатрів звернулось близько 20 бійців АТО. Міський психіатр Наталія Гамій вважає, що це дуже мала цифра. За її словами,в основному всі бійці АТО ні на що не скаржаться.

«Лише одиниці говорять про те, що у них є скарги, які я їм перераховую. Самі вони про це не говорять. У всіх стандартна відповідь – скарг немає. Коли починаєш розпитувати, то виявляється , що є, але про це зізнаються дуже мало. Знаємо, що є такі, що просто сидять дома і нікуди не хочуть звертатись. Із початку року звернулось близько 20 чоловік, зараз ми займаємося із одним АТОшником, у котрого важкий стан», – сказала Наталія Гамій.

Вона також додала, що краще звернутись до спеціаліста, аніж справлятись із проблемами самотужки. Адже інколи із близькими не можна поговорити так, як із психологом. Часто бувають речі, в яких соромно зізнатись близьким через страх оцінки і псування стосунків. Психолог же може вислухати, зрозуміти, поспівпереживати і не спішити давати поради чи оцінювати,а сприйматиме вас такими, які ви є.