Нерідко це призводить до суїцидальних настроїв 

Про це повідомила міський психіатр Наталія Гамій під час прес-конференції.

«Є така статистика, що 25% 14-річних дітей страждають на депресію. Питання становлення світогляду, взаємовідносини в колективі, між дорослими, невміння вирішити проблеми. Нерідко ми бачимо демонстративні суїцидальні нахили. Днями ми відправляли в лікарню таку дитину», – розповіла Наталія Гамій

За її словами немає методики, яка б 100% допомогла попередити суїцидальну спробу. Проте нерідко вберегти людину від трагедії, може , просто співчуття, вміння вислухати.

«Люди, котрі дійсно планували , довго обдумували суїцид, кажуть, що нам не потрібна була якась порада, нам потрібна була участь, співчуття. Тому потрібно розмовляти з людьми, які про це говорять. Як правило, вони комусь говорять про свої наміри. Не можна від цього «відмахуватись», говорити, щось типу «що ти собі там придумав» . Для людини дуже важливо, що є ті люди, які можуть вислухати», – говорить Наталія Гамій.

Вона також розповіла, які симптоми мають насторожити і примусити звернутись до лікаря.

«Якщо два тижні людину нічого не радує. Вона втратила інтерес до тих справ, які її раніше цікавили, знизився апетит, порушився сон. Якщо є такі зміни, які вибивають її із соціального життя. Можуть з’явитись мігруючі болі по всьому тілу», – сказала Наталія Гамій.

За оцінками спеціалістів, лише четверта частина людей із важкими психічними розладами одержують адекватне лікування. Більшість же людей звертаються за допомогою до інтернету, знайомих, родичів, друзів. Залишається високим загальний страх перед зверненням до психіатра.

Читайте також: У Павлограді виявили повішеним 14-річного підлітка