Слідом за Нікополем, Марганцем і Покровом ще кілька міст Дніпропетровщини готуються до переходу на індивідуальне електроопалення, як більш ефективну альтернативу застарілих систем централізованого теплопостачання.

Під час круглого столу в обладміністрації, керівництво області, мери міст, і ДТЕК Дніпрообленерго обговорили перспективи такого переходу.

Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

Часті проблеми з централізованим опаленням змушують міста Дніпропетровської області приймати рішення про перехід на більш ефективні варіанти опалення, зокрема, на електричне. Досвід міст, що випробували всі переваги індивідуального опалення, показав перспективність і важливість таких системних змін для жителів із застосуванням комплексного підходу.

Адже використання електрокотлів та обігрівачів істотно збільшує навантаження на міські електромережі. Без серйозних підготовчих робіт щодо посилення мереж і модернізації електроустаткування такий перехід може призвести до проблем в енергопостачанні міст.

За підсумками круглого столу на рівні області була досягнута домовленість опрацювати дорожню карту щодо децентралізації опалення. Також було прийнято рішення розробити стратегії розвитку електроопалення в Дніпропетровській області для тих міст, де подібний перехід буде найбільш ефективний.

У свою чергу, ДТЕК Дніпрообленерго заявив про свою готовність провести всі підготовчі роботи щодо посилення мереж і модернізації електроустаткування. Для початку реалізації проекту необхідно його обов'язкове затвердження в тарифах як спеціальна додатковам програма, до поточної інвестиційної програми компанії.

У зв'язку з тим, що перехід міст на електроопалення може істотно підвищити навантаження на мережі, мери міст і енергетики погодилися з важливістю своєчасного виділення коштів на підготовку електромереж до зростання навантаження в зимовий період. Учасники висловили надію, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) буде враховувати в інвестиційних програмах енергопостачальних компаній плани міст по переходу на електроопалення.

Крім того, учасники підписали звернення до глави Кабінету міністрів України Володимира Гройсмана про необхідність доповнення в 2018 році державної програми «Теплі кредити» можливістю покупки електроопалювального обладнання населенням на пільгових умовах.

Керівник офісу стратегічних проектів ДТЕК Енерго Ігор Маслов:

«Сектор централізованого теплопостачання в Україні знаходиться в незадовільному стані. Завдання держави допомагати містам в реалізації проектів щодо поліпшення ситуації з опаленням, щоб воно було більш ефективним і менш витратним для населення. Енергетики готові йти назустріч містам, але для таких проектів потрібно, щоб регулятор виділяв кошти на посилення мереж. Процедура проста - міста повинні розробити проекти і спільно з енергокомпанією подати відповідну заявку в НКРЕКУ. Без цільової реконструкції, існуюча мережа електропостачання населених пунктів не зможе витримати стрімке зростання навантажень »

Директор ДТЕК Дніпрообленерго Вадим Кухта:

«Наша компанія готова підтримувати таку ініціативу міст і цілком зрозуміле бажання споживачів перейти на стабільне електроопалення, щоб мати гарантоване тепло в своїх будинках і квартирах. На прикладі Нікополя, Марганця і Покрова, які в минулому році відмовилися від централізованого опалення, ми отримали колосальний і досить важкий досвід. Нам довелося не тільки посилювати мережі, але і в авральному режимі усувати численні аварії та докласти масу зусиль, щоб світло і тепло зберігалися в кожному домі. Цього року від централізованого опалення також планує відмовитися Новомосковськ. Компанія готова заздалегідь підготувати мережі до підвищеного навантаження, виконавши модернізацію і посилення необхідних ділянок. У нас є чіткий план дій. Головне, щоб таке переоснащення мало плановий характер і було підкріплено відповідним фінансуванням, підтвердженим державним регулятором »

Перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман:

«Обласна державна адміністрація приділяє особливу увагу питанню теплозабезпечення наших міст. І завдання, яке сьогодні стоїть перед нами, - забезпечити теплом жителів області і піти від централізованого теплопостачання. На Дніпропетровщині вже є приклади міст Покров, Марганець, Нікополь, які відмовилися від застарілих, що несуть великі ризики зривів і втрат, систем. Сьогодні ми зібралися з мерами цих та інших міст, представниками ДТЕК Дніпрообленерго, щоб виробити спільну точку зору і розробити подальші кроки. Головне завдання, яке ставимо перед собою, – в найкоротші терміни перейти на альтернативні види опалення. Відповідно до рішення засідання буде передано звернення до Кабінету міністрів України, в Держагентство з енергоефективності, а також НКРЕКУ. А мерам будуть поставлені завдання по розробці схем теплопостачання своїх міст ».

Директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма:

«Модернізувати систему опалення бюджетних і житлових будівель, перевівши її на електроопалення, допоможе такий інструмент як Енергосервіс. Інвестори – енергосервісні компанії – можуть профінансувати і виконати такі проекти «під ключ», гарантувавши економію. Таким чином, місто і жителі зможуть заощадити свої гроші і отримати модернізовані, більш комфортні будівлі »