Планується, що інклюзивно-ресурсний центр в місті запрацює із 1 січня 2018 року.

Такі комунальні заклади відкриються по всій країні.

Уряд ухвалив рішення щодо створення Інклюзивно-ресурсних центрів та затвердив Положення про їх діяльність. Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Створення та діяльність таких Центрів сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки.

Про це під час спільного засідання депутатських комісій повідомила заступник міського голови Олена Шуліка.

Згідно положення Інклюзивно-ресурсний центр створюється із розрахунку один заклад на 12 тис дитячого населення. У Павлограді проживає 20, 9 тис дітей.

За повідомленням Олени Шуліки, Павлограду пропонується створити два Центри і закріпити за ними ще й обслуговування дітей Межиріцької громади. Проте, про створення двох Інклюзивних центрів поки що не йдеться.

«Ми сьогодні будемо обговорювати питання створення одного центру на базі колишнього НПК , котрий підпорядковується відділу освіту. Побачимо, як він буде діяти. Чи виділятимуться субвенції. Упродовж двох місяців потрібно провести всі юридичні процедури», – сказала Олена Шуліка.

За її словами, як прогнозують фахівці основна проблема буде навіть не у фінансуванні, а в наповнюваності спеціалістами, бо їх сьогодні не вистачає.

Комунальні послуги у такому центрі мають оплачуватись із місцевого бюджету. Державна ж субвенція йтиме на фінансування штатних одиниць та придбання матеріально-технічної бази.

Читайте також: В Павлоградському ліцеї обладнали кімнату для психологічного розвантаження школярів