Етнографічний куточок облаштували у дворі історико-краєзнавчого музею. 

Реалізація проекту стала можливою завдяки перемозі у конкурсі міні-грантів «Громада своїми руками». Конкурс уже шостий рік проводить компанія ДТЕК на територіях присутності. Музейники чотири рази подавали на конкурс свої проекти і тричі були переможцями. Мрію створити на території музею етнографічний куточок виношували уже давно. І тепер завдяки черговій перемозі у конкурсі від компанії ДТЕК мрію вдалось втілити в життя. Розповіла директор історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

Під українську хатину облаштували приміщення, котре раніше слугувало за склад із різними господарськими речами.

Роботи було зроблено багато. Проведено 12 суботників. Трудились в основному самі музейники та їх родини. Допомагали священнослужителі, працівники КП «Затишне місто», підприємці. Намагались якомога точніше відобразити український побут не лише всередині хати.

На подвір’ї збудували піч, криницю, обгородили плетеним тином, посадили квіти.

 

Піч власноруч будував науковий співробітник музею Юрій Михайлов. Вона діюча. Є також і комора.

За словами Тетяни Ведмідь тепер в етнографічному куточку проводитимуть екскурсії , аби розповідати школярам та дорослим про українські звичаї, традиції, український побут.

Загальна вартість проекту – 100 тис 775 грн. Із конкурсного фонду ДТЕК виділено 39 тис 247 грн. Музейники доклали 38 тис грн. Решта – залучені кошти.

Довідково

У 2017 році проект компанії ДТЕК «Громада своїми руками» охопив 42 території в семи областях України. Цьогоріч в Західному Донбасі рекордна кількість заявок – 175 і 86 проектів-переможців.
Загальний фонд конкурсу від ДТЕК у 2017 році в Західному Донбасі – 2,8 млн грн.