Мешканці села Миколаївка, Петропавлівського району вирішили створити комфортні умови для відпочинку своїх дітей.

Завдяки їх зусиллям та участі у конкурсі міні-грантів компанії ДТЕК «Громада своїми руками» в центрі Миколаївки з'явився дитячий ігровий майданчик, а в дитсадку «Сонечко» – сучасний спортивний майданчик з гумовим покриттям. Ці два проекти в числі 11 проектів-переможців цього року в Петропавлівському районі.

В дитсадку «Сонечко» раніше практично не було облаштованого місця для занять спортом. Тому ініціативна група з числа батьків, вихователів та шахтарів-пенсіонерів села вирішили змінити ситуацію та спільними зусиллями вносили у створення майданчика власний трудовий та фінансовий внесок на суму 7,2 тис грн. У дворі дитсадка демонтували старий асфальт, вирівняли поверхню під укладку гумового покриття та провели інші підготовчі роботи. На грошовий грант ДТЕК і підтримку від Миколаївської сільради в розмірі 14,8 тис грн придбано гумове покриття. Тепер 50 миколаївських малюків можуть проводити свої спортивні заняття та шкільні свята на новому майданчику.

Тетяна Чабанець, завідуюча дитячим садком «Сонечко»:

«Дуже рада, що саме наш проект став одним з переможців у ДТЕК. Щира подяка всім, хто приєднався до реалізації. Здоров’я та і благополуччя наших дітей – це найголовніша мета нашого проекту. Ми живемо і працюємо заради підростаючого покоління , ми вкладаємо у їх виховання сили та душу, і робимо це не дарма. Тому що будуть здорові діти – буде у нас гарне майбутнє ».

Інна Чорнокнижна, керівник ініціативної групи проекту «Здорові діти – хороша нація", керівник батьківського комітету дитсадка «Сонечко»

«Душа радується, що спільними зусиллями ми змогли на величезний крок вперед наблизити наших дітей до більш сучасних умов життя. Разом з компанією ДТЕК та небайдужими жителями Миколаївки ми подарували нашим малюкам можливість розвиватися, стати більш здоровими та спортивно загартованими. Наша ініціативна група на цьому проекті не зупиняється, ми будемо і надалі активно брати участь у всіх проектах на території нашої громади, тому що ми бажаємо гарного майбутнього нашим дітям ».

Разом із цим проектом в центральному парку Миколаївки облаштовується сучасна зона відпочинку для дітей. Жителі села і в цьому випадку не втратили нагоду взяти участь і виграли грант у конкурсі «Громада своїми руками». Загальна вартість проекту по створенню дитячого ігрового майданчика під назвою «Веселий мурашник» склала 288,6 тис грн. Своїми силами миколаївці провели сім суботників, під час яких фарбували ігрове обладнання на майданчиках, здійснили монтаж комплексу, висадали квіти, закупили матеріали для піску. За кошти, виграні в ДТЕК, придбали гойдалки, каруселі, ігровий комплекс «Дружба». Найбільший фінансовий внесок у реалізацію проекту внесено Миколаївською сільською радою – 225,4 тис грн. На ці кошти виготовили паркові зони, закупили та вимостили бруківку , встановили паркан та ворота, висадили дерева.

Ілона Савінськая , в.о. голови Петропавлівської райдержадміністрації:

«Сьогодні в Миколаївці подвійне свято. Спільними зусиллями створені два яскравих та особливо потрібних проекти. Щоразу, коли щось будується, відкривається і від цього є радість для дітей – це найбільша нагорода для дорослих. Дякую всім учасникам за допомогу безпосередньо своєю працею. Окрема подяка компанії ДТЕК за те, що допомагають нашому району і селам розвиватися, створюючи такі свята здоров'я та щастя для дітлахів. Життя у сільських дітей має бути не гірше, ніж у міських».

Олена Коновалова, регіональний представник ДТЕК із соціального розвитку:

«Діти – найцінніше, що може бути в нашому житті. Тому для шахтарів та енергетиків компанії ДТЕК, їх здоров'я та повноцінний розвиток завжди були і будуть в пріоритеті. Мені дуже приємно, що миколаївські жителі вперше взяли участь у конкурсі, були дуже активними. Із 23 заявок, поданих на конкурс по Петропавлівському району – п'ять з Миколаївки, з 11 проектів-переможців по району – два чудових проекти теж в цьому селі. Ви всі на власному прикладі показали, що ви дійсно активна громада, яка вміє своїми руками робити своє життя кращим і комфортнішим ».

Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками» при фінансовій підтримці компанії ДТЕК вже шостий сезон проходить на територіях діяльності компанії. 268 проектів в цьому році стали переможцями конкурсу на 42 територіях присутності компанії, з них – 86 в Західному Донбасі, у тому числі 11 проектів – в селах Петропавлівського району.