Цьогоріч у місті зросла кількість жінок, у котрих виявили онкозахворювання молочної залози.

Якщо за увесь минулий рік у Павлограді було зареєстровано 39 випадків (15 у занедбаному стані), то за 9 місяців 2017 – 42 випадки (11 занедбаних). Про це повідомив лікар-хірург першої міської лікарні Віктор Масловський під час прес-конференції.
За його словами збільшення кількості хворих може бути пов’язане із досконалішою діагностикою і , як результат, більшою кількістю виявлених патологій.

«Онкозахворювання молочної залози відноситься до візуальних форм раку. І жінки самі можуть виявити у себе якість проблеми при уважному ставленні до себе, зокрема при самообстеженні. І у випадку виявлення будь-яких відхилень потрібно негайно звернутись до лікаря. Адже раннє виявлення та вчасно розпочате лікування значно збільшує шанси на повне одужання», – наголосив Віктор Масловський. 

За даними департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, щодня в області реєструється 3-4 випадки злоякісних новоутворень молочної залози, один з яких – у занедбаній стадії. Третина первинних випадків припадає на працездатний вік. Щороку від цієї патології помирають понад 600 жінок (2015 рік – 621, 2014 рік – 607, 9 місяців 2016 року – 411).

В цілому по області за 9 місяців 2017 року вперше виявлено 911 випадків цього захворювання.
У той же час лікарі попереджають, що рак – не вирок, це виліковне захворювання, якщо проведено своєчасну діагностику та необхідну терапію. Не менш важливим у попередженні як онкологічних, так й інших захворювань є здоровий спосіб життя.

Фактори ризику виникнення онкологічних захворювань: постаріння населення, збільшення споживання в їжу продуктів з високим вмістом тваринних жирів, цукру, солі, а також тютюнокуріння, зловживання алкоголем, малорухомий спосіб життя.

Методи профілактики раку молочної залози: регулювання маси тіла; зведення до мінімуму споживання алкоголю, відмова від куріння; підтримка регулярного статевого життя, перші пологи не пізніше 28-30 років, природне вигодовування дитини не менше року, уникнення абортів; своєчасне лікування гінекологічної патології, контроль за прийомом гормональних контрацептивів; лікування цукрового діабету, захворювань печінки та щитоподібної залози; запобігання впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища, уникнення стресів, регулярне самообстеження молочних залоз; обстеження у лікаря-гінеколога один раз на рік; ультразвукове дослідження молочних залоз жінкам віком до 40 років -1 раз на 2 роки, після 50 років – щорічно.

З метою раннього виявлення передпухлинної патології і новоутворень грудної залози, покращення результатів лікування департаментом охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації з 19 жовтня по 17 листопада 2017 року проводиться місячник боротьби з захворюваннями грудної залози.

У цей період в лікувально-профілактичних закладах міст та районів області буде проведений повний комплекс медичних обстежень жінок усіх населених пунктів території обслуговування (дослідження, огляди-консультації, взяття під диспансерний нагляд).