В Україні 15% із числа незрячих людей втратили зір через глаукому

В цілому у світі спостерігається тенденція до зниження зору населення. Серед основних захворювань, що призводять до зниження зору – вікова макулодистрофія, катаракта, глаукома, травми очей, ендокринологічні захворювання. Про це повідомила лікар - офтальмолог 4-ї міської лікарні Любов Гордіченко під час прес-конференції.

«Якщо говорити про катаракту то це захворювання лікується, і можливо відновити зір. Головне – вчасно виявити та прооперувати. Глаукома ж та вікова макулодистрофія практично не виліковуються. І дуже важливо вчасно виявити ці захворювання і правильно лікувати для того, щоб зберегти зір хоча б на певному рівні і не допустит погіршення», – розповіла Любов Гордіченко.

Найпідступнішим офтальмологічним захворбванням вважається глаукома . На Дніпропетровщині понад 15 тис чоловік хворі глаукомою. У Павлограді спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих. Якщо за 6 місяці 2016 року на диспансерному обліку перебувало 559 чоловік, то за 6 місяців 2017 уже 579.

Підступність захворювання полягає ще й у тому , що хвороба на початковій стадії ніяк себе не проявляє і людина ні на що не скаржиться. Тому дуже важливо проходити профілактичні огляди і звертатись до лікаря навіть при, як здається несуттєвих скаргах – затуманення зору, інколи круги перед очима, поболювання.

Фактори, що впливають на розвиток глаукоми – вік (після 40-50 років), спадковість, запальні захворювання ока, цукровий діабет.