18 керівників підприємств у місті, згідно даних Пенсійного фонду, отримують мінімальну зарплату – 3200 грн.

Така заробітна плата не відповідає вимогам Кодексу законів про працю України (КЗпПУ), згідно якого зарплата керівника не повинна бути такою ж, як і найманих працівників.

Начальників із мінімальною зарплатою заслухали на засіданні комісії з питань дотримання вимог законодавства України про працю та легалізації трудових відносин з найманими працівниками. Запрошеним керівникам порекомендували збільшити свій заробіток.

На засіданні розглядались також питання порушень трудового законодавства декотрими суб’єктами господарювання та навмисного ухилення від сплати (або зменшення сум сплати) податків:

  •  порушення законодавства в частині розміру мінімальної заробітної плати,
  •  переведення робітників на скорочений робочий час та ін..

Слід зазначити, що за таку «економію» для роботодавців передбачена відповідальність.

З 01.01.2017 року недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, і виплата зарплати без нарахування і сплати ЄСВ і податків загрожують роботодавцю штрафами на підставі ст. 265 КЗпП. — 96000 грн. за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Отримають своє й посадові особи такого роботодавця. Розмір адміністративного штрафу за «ігри» з фактичною тривалістю робочого часу — від 510 до 1700 грн. ( ч. 1 ст. 41 КпАП).