У цьому році в місті поширеність гіпертонічної хвороби становить 3824 випадків на 10 тис населення, а по області – 3500 випадків.

За 9 місяців 2017 року на 10 тисяч населення в місті було виявлено 147 нових випадків гіпертонії. Про це йшлося під час прес-конференції за участю завідуючої сімейною амбулаторією №1 Галини Мацко та ангіоневролога Олени Ременчус.

Артеріальна гіпертензія є основною причиною інсультів. Лікар-ангіоневролог повідомила, що в країнах з високим рівнем доходів кількість випадків інсультів вдвічі менше, ніж в малозабезпечених країнах. В Україні найбільша поширеність захворювань головного мозку, до яких і відноситься інсульт, відзначається в Донецькій, Одеській, Запорізькій областях , а найменша – в Рівненській, Закарпатській, Львівській областях.

У Павлограді в 2016 році поширеність захворювань головного мозку склала 933,5 випадків на 10 тисяч населення, що на 29% вище всеукраїнського показника.
Медики звертаються до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу, таких як нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу.

При своєчасному зверненні є можливість ефективно застосувати сучасні методики лікування. Системна тромболітична терапія може бути ефективною тільки у перші 3-4 години від початку захворювання. 

В Павлограді діє соціальна програма «Доступні ліки», яка полягає у відшкодуванні вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу. Це допомагає залучити хворих до активного лікування цих захворювань.