Відповідно до даних світової статистики, кожні 13-15 років кількість пацієнтів з цукровим діабетом подвоюється. 

У Павлограді за 9 місяців 2017 року зареєстровано 3717 хворих на цукровий діабет. Інсулінотерапію одержують 847 пацієнтів. За відповідний період 2016 року було зареєстровано 3816 хворих на цукровий діабет. З них одержували інсулінотерапію 861 чоловік. Про це повідомила міський фахівець з ендокринології Валентина Гордієвська.

«Вперше виявлено за 9 місяців 2017 року 122 пацієнта . Інсулінотерапію отримують 8 чоловік . За 9 місяців 2016 року виявлено 155 чоловік хворих на цукровий діабет . На інсулінотерапії – 24 чоловіка», – розповілав Валентина Гордієвська .

За її словами на кінець 2016 року виявлено та зареєстровано чимало ускладнень цукрового діабету . На першому місті ураження судин очей (діабетична ретинопатія) , ураження нирок (діабетична нефропатія), діабетична гангрена 0,3 на 10 тисяч.

Більшість випадків цукрового діабету належить до двох категорій. Цукровий діабет 1 типу найчастіше діагностується у віці до 20 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін. Близько 10% хворих мають 1 тип діабету. Цукровий діабет 1 типу починається швидко. Хворий різко втрачає масу тіла, з’являється сухість у роті, спрага, швидко підвищується рівень цукру в крові. Якщо не проводити лікування це може призвести до коматозного стану. 1 тип цукрового діабету потребує інсулінотерапії.

На цукровий діабет 2 типу найчастіше хворіють після 45 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін в достатній кількості і клітини організму недостатньо реагують на власний інсулін, тобто інсулін не засвоюється організмом. Близько 90% людей мають 2 тип діабету. Цукровий діабет 2 типу починається поступово. Появляється немотивована слабкість, сухість у роті, спрага. Підвищення рівня цукру в крові спочатку незначне. Високий рівень глюкози в крові часто не викликає значних розладів самопочуття, але є вкрай небезпечними.

Для уникнення ускладень цукрового діабету , лікарі радять навчатись методам самоконтролю, мати при собі глюкометр, регулярно слідкувати за своїм харчуванням. Воно повинне бути дієтичним та в невеликих порціях та знаходитись в тісному контакті зі своїм лікарем.