Українські споживачі платитимуть не за послугу, а за отриманий результат.

Вони матимуть право вимагати зменшення розміру платні за комунальні послуги у випадку їх ненадання, надання у неповному об’ємі чи зниженні якості.

Цього тижня парламент ухвалив закон, що має перевернути з ніг на голову всю житлово-комунальну сферу, знищивши монополію.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Після внесення законодавчих змін, українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат. Тобто не за те, що постачальник десь там у себе подає теплоносій температурою 80 градусів, а за справді гарячі батареї в кожній окремій квартирі. Все це прописуватиметься в договорах із тими постачальниками, яких жителі будинку обиратимуть самі.

Фактично уряд створює ринок житлово-комунальних послуг, де не буде монополій. Можна буде з кількох постачальників обрати того, хто запропонує найкраще співвідношення ціни та якості. Це нововведення стосується тепла, води, електроенергії, прибирання сміття. Але все це попереду, бо закон набуває чинності за півроку
За новим законом на українців чекає ще один сюрприз – пеня за прострочену комуналку.

Фактично тепер тариф ділиться навпіл: власне за товар і за надання послуги з обслуговування. І якщо якість останньої не влаштовує – потрібно колективно щось вирішувати із таким постачальником.