Повіряти лічильники на воду доведеться теж за власний кошт

У 2018 році тарифи на воду для споживачів КП «Павлоградводоканал» становитимуть:

  • для приватного сектору – 26 грн 328 коп; для мешканців багатоквартирних будинків – 27 грн 264 коп.

Такі цифри були оприлюднені під час громадських слухань, що пройшли 14 листопада у міськводоканалі. Керівництво водоканалу запевняє, що збільшеня тарифів є життєво необхідним кроком.

«Найбільше на збільшення тарифу вплинуло збільшення оплати праці, зростання електроенергії та витрат на реагенти. Збільшення тарифів є вимогою закону та життєво необхідним кроком і здійснюється виключно із метою недопущення збиткової діяльності підприємства, для забезпечення належної організації виробничого процесу та якісного надання послуг абонентам», – говорить головний економіст КП «Павлоградводоканал» Лариса Рябоконь .

За її словами, із тарифів вилучено витрати на проведення періодичної повірки засобів обліку води , які є власністю фізичниз осіб . Повірка лічильника проводиться за рахунок власника.
Дані проекти були розміщені на сайті водоканалу для ознайомплення . За словами працівників водоканалу, зауважень та пропозицій не надходило.
А от під час громадських слухань зауважень було чимало. Зокрема, люди говорили про те, що централізована вода не є питною і тому про підвищення тарифу можна говорити у тому випадку, якщо будуть установлені очищувальні системи.

За словами начальника КП «Павлоградводоканал» Олександнра Карпеця, вся Європа споживає не кращу воду.

«За якість води я відповідав 15 років і відповідаю , що нічого іншого не буде, до тих пір поки не знайдуться десь 200 – 300 млн українських гривень. Лише тоді можна буде говорити за ту якість води , яку ви хочете. Я цим питанням займають давно. І Європа, і всі решта споживають таку ж воду, яка є у нас і набагато гіршу . Я був у Польщі , там споживають воду із Вісли . Вона у 10 разів гірша , аніж Дніпровська. Дехто пішов по такому шляху, що ставлять фільтри для доочистки води . Як у нас буде, я не скажу. У нас є проетки по доочистці води, але немає фінансування . Населення винне 28 млн грн , колишнє УЖКХ –12 млн грн», – сказав керівник КП «Павлоградводоканал».

ВІн також додав, що  нові тариф на воду – то лише проект і чи буде він затверджений, поки що, невідомо.