У Павлограді зареєстровано 1871 чоловік із хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ)

Показник захворюваності по місту значно перевищує обласний. У Павлограді – 301.0 на 10 000 населення, по області – 126.0 на 10 000. Лікарі пов’язують це зі значною кількістю працюючих мешканців міста у вугільній промисловості та шкідливою звичкою – тютюнопаління. Саме останнє є головним фактором виникнення та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ).

Про це повідомила заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Ірина Гришина під час прес-конференції.

«Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно. На перші симптоми – задуха під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту – людина не завжди звертає увагу.
Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі серйозних змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо», – сказала Ірина Гришина.

За її словами підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на утруднене дихання виникають, як правило, вже при розгорнутій картині захворювання, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цієї недуги. А тому від тютюнопаління відмовляються лише після перенесення важких ускладнень захворювання.