Українці Різдво святкуватимуть двічі. Добре це чи погано?  

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект №5496 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів. За рішення проголосувало 238 депутатів. Жодного голосу «за» не дав «Опозиційний блок».

Ухваленню рішення передували обговорення та шестиразове переголосування. Звучали думки, що вихідний 25 грудня сприятиме «розвалу Православ'я» чи «міжконфесійній боротьбі в Україні», що може привести до розвалу країни. Інші депутати вважають, що рішення про визначення 25 грудня вихідним днем об’єднає українське суспільство, бо в ньому є і греко-католики, і протестанти, і католики .

7 січня також залишається вихідним днем. То ж відтепер українці святкуватимуть два Різдва: 25 грудня — за Григоріанським календарем та 7 січня — за Юліанським календарем.

Законопроект передадуть на підпис Президенту Петру Порошенку. І якщо він не зволікатиме з підписанням — вже цього року 25 грудня буде вихідним.

Настоятель римо-католицької парафії у Павлограді вважає таке рішення депутатів позитивним моментом, бо увесь світ святкує Різдво 25 грудня і у такий спосіб ми об’єднуємось зі всім світом.

«В Україні чимало змішаних сімей між католиками та православними і нерідко це призводило до конфліктів і тепер це буде приводом , аби святкувати разом. Адже увесь світ відзначає Різдво 25 грудня. Навіть православні церкви, котрі знаходяться за кордоном , скажімо Константинопільська церква святкує Різдво 25 грудня. Україна святкувала лише 7 січня і тому ми були відділені від усього світу. І то дуже добре, що ми разом зі всім світом об’єднуємось в одному святкуванні», – розповів tv-news.dp.ua настоятель римо-католицької парафії у Павлограді.