Проте безболісно позбутись їх не вдасться 

Управління житлово-комунального господарства Павлограда спише зі свого балансу всі житлові багатоповерхівки. Поняття балансоутримувач уже в минулому, бо у житлових багатоповерхівок є власники – мешканці, що приватизуавли своє житло.

«Всі будинки УЖКГ має списати зі свого балансу, бо не може бути таке, що я власник ,а ви балансоутримувач. Є поняття власник. Балансоутримувач – це поняття уже пішло із багатоквантиних будинків. Всі голови ОСББ будуть підписувати акти списання, але ми нічого не приймаємо на баланс , бо ми вже є власниками», – роз’яснила депутатам керівник Ресурсного центру «ОСББ – майбутнє Павлограда» Оксана Горова.

Проте так і не з’ясованим залишилось питання хто при цьому має виготовляти технічну документацію на будинки.

- ОСББ не під силу виготовити технічну документацію, бо це дорого, – зауважила депутат Валентина Жилкіна.

-  А чому не під силу? В будинуц 60 квартир, якщо скластись. А чому вони не зможуть? А чому це повинно виконуватись за бюджетні кошти? А чому 12 тис особистих будинків виготовляли проект відводу землі самостійно, не за бюджетні кошти, – запитав міський голова Анатолій Вершина.

Він також додав, що на сьогодлнішіінй день не розорблений механізм відводу землі під багатоповерховими будинками в цілому в Україні. Тому із відповідними пропозиціями вони звернулись до Кабміну і чекають на їх рішення.

«Технічної документації взагалі немає. Якщо її розробляти , то ми повинні розуміти, що це десятки мільйонів гривень бюджетних коштів і час. Нам для цього потрібно можливо 5 можливо 10 років», – зауважив міський голова.

Проте, скільки б на це не пішло коштів та часу, згідно законодавства УЖКГ після списання будинків зобов’язане виготовити технічну документацію.

«Хочете ви чи ні, але згідно законодавства після списання ви повинні виготовити технічну документацію. Пропнуємо розробити спеціальну програму і виконати , бо це зобов’язує законодавство. Всі будинки мають фінансуватись через програми, незалежно від того будуть вони на балансі чи ні», – підсумувала голова Ресурсного центру.