На минулому тижні відбулася зустріч ініціативної групи мешканців Соснівки та представників компанії ДТЕК

Темою для обговорення послугувало рішення, прийняте депутатами на останньому пленарному засіданні щодо розробки родовищ кам’яного вугілля. Зокрема, фраза у прийнятому рішенні «Надати згоду на гірничий відвод з метою розробки родовищ кам’яного вугілля під територією населеного пункту міста Павлоград …», саме ця фраза занепокоїла місцевих мешканців.

На зустрічі були присутні головні інженери шахтоуправлінь ім. Героїв космосу та «Павлоградське». Мешканці Соснівки задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді:

Чи буде вестися видобуток вугілля безпосередньо під будинками в мікрорайоні Соснівка?

Ні. Ані Соснівка, ані Підварки, ані будь-який інший мікрорайон міста і житлові будинки підроблятися не будуть. Видобуток вугілля під населеними пунктами заборонений законодавством України і шахтами ДТЕК не проводиться.

Почала пропадати вода в Соснівці, чи це не через розробку вугільних родовищ?

Ні. Дані зміни циклічні і не пов'язані з діяльністю людини. Сьогодні подібну картину можна спостерігати в будь-яких населених пунктах, навіть тих, які знаходяться за десятки кілометрів від місця видобутку. Зниження рівня грунтових вод, спостерігається в цілому по регіону і обумовлено зміною кліматичних умов (малосніжна зима, зниження кліматичних опадів, підвищення середньорічної температури).

Чому зараз деякі будинки в місті стоять на кордоні гірничого відводу, якщо законодавством це заборонено?

Тому що кордони старих гірничих відводів розроблялися, затверджувалися і узгоджувалися при будівництві шахт у 1959 році. Проекти будинків, які були побудовані після 59-го, не були узгоджені з шахтами, як того вимагало законодавство.

Яка відстань від межі міста і житлових будинків мікрорайону Соснівка до кордону розробки вугільних родовищ? Чи відповідає воно законодавству?

Відстань до житлових будинків мінімум 271 метр. Відстань повністю відповідає законодавству. Цей факт підтверджений ДП «Державний інститут проектування підприємств гірничорудної промисловості« Кривбаспроект ». Згідно з його експертизою відстань від межі міста до кордону ведення вуглевидобувних робіт - не менше 85 метрів. Порушення законодавства немає.

Мешканцям Соснівки продемонстрували план гірничих робіт, де можна було чітко побачити, що відстань від гірничих виробок до житлових будинків складає як мінімум 270 метрів, а це означає, що хвилюватися немає причин.

Головний інженер Шахтоуправління ім. Героїв космосу Владислав Коробченко пояснив, що термін «під населеним пунктом» є всього лише технічним, бо величезний пласт вугілля захоплює в тому числі і територію населених пунктів. Проте видобувати цей пласт будуть на відстані мінімум 270 метр від населеного пункту. За законодавством має бути не менше 80 метрів.
Тож, під час зустрічі мешканців Соснівки заспокоїли – видобувати вугілля під їхніми будинками не будуть.

Ці ж питання мешканці Соснівки задавали під час зібрання, що пройшло  минулої суботи. У заході взяли участь близько 150 чоловік.

По завершенню заходу, жителі селища створили робочу групу, котра має детально розібратись у всьому та  прийняли резолюцію із основною вимогою відмінити рішення міської ради.