3 грудня світ відзначає день людей з інвалідністю.

Дата створена для того, аби суспільство звернуло більше уваги на людей з особливими потребами і намагалось зробити їх життя комфортнішим.

Щодо ветеранів та інвалідів війни, то в Павлограді проживає таких 2152 чоловік. Яка допомога надається їм розповіла лікар відповідальний за медичне обслуговування ветеранів війни Валентина Савченко.

«Для надання медичної допомоги ветеранам функціонує геріатричне відділення на 25 ліжок. У стаціонарних відділеннях лікувально-профілактичних закладів міста виділено 16 ліжок для надання медичної допомоги ветеранам війни. За 10 місяців 2017 року в обласному госпіталі м. Дніпра лікування та оздоровлення отримали 72 інваліди та ветерани Великої Вітчизняної Війни, в терапевтичному відділенні с. Роздори – 40 осіб, в с. Циблі – 24 особи. Профілактичними оглядами охоплено 2152 особи, що становить 100%, в стаціонарах ЛПЗ міста оздоровлено 215 ветеранів», – повідомила Валентина Савченко.

Окрім того, 442 ветерани забезпечено медикаментами за пільговими рецептами на суму 32000 грн. за рахунок коштів обласного бюджету.
В місцевих санаторіях було оздоровлено 13 ветеранів та інвалідів війни.

За словами лікаря людина може повноцінно жити і працювати, якщо додержуватиметься правил здорового способу життя, а саме: оптимальної рухової активності, раціонального збалансованого харчування, режиму праці та відпочинку, повноцінного сну, позитивного мислення, відмови від куріння та зловживання алкоголем.