За 11 місяців 2017 року в місті виявлено та поставлено на облік 114 ВІЛ-інфікованих. За минулий рік – 56 чоловік.

За словами лікаря відповідального за надання медичної допомоги ВІЛ інфікованим Лідії Василенко, це не означає, що кількість ВІЛ-інфікованих в місті різко збільшилась. Активніше стали працювати із постановкою на облік при виявленні інфекції, завдяки експрес-тестам зросла також і кількість тих, хто обстежується на ВІЛ.
За 11 місяців від ВІЛ-інфекції у Павлограді померло 35 чоловік. У минулому році – 31.

«Помирають , тому що приходять у пізній стадії, коли вже погано себе почувають і коли уже ліки неефективні. Нерідко інфіковані дізнаються про свій статус і більше не являються. Коли імунітет дуже низький, то починати лікування антиретровірусною терапією неефективно. Чим вищий імунітет, тим кращий результат. Є у цій хворобі таке поняття, як точка неповернення. А тому лікування потрібно починати якомога раніше», – розповіла Лідія Василенко під час прес-конференції.

За її словами у Павлограді близько 500 ВІЛ-інфікованих не знають про свій статус.

«За нашими підрахунками у Павлограді близько 500 чоловік мають ВІЛ -інфекцію, але не знають про свій статус. Колись вони здавали аналізи, але за результатами так і не прийшли», – відзначила Лідія Василенко.

Серед шляхів передачі інфекції у лідерах статевий шлях (54%), парентеральний (через кров) складає 28%, решта – вертикальний (від матері до дитини). ВІЛ-інфекцію було виявлено у 26 вагітних. Із них 18 жінок народили малюків. Всі діти народились без ВІЛ-інфекції. За словами Лідії Василенко, у Павлограді із 2012 року не народжувались ВІЛ-позитивні діти, бо всі інфіковані вагітні пройшли профілактичне лікування.

Під час прес-конференції, присвяченій питанням ВІЛ-СНІДу медики наголосили на тому, у якому випадку варто обов’язково пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію: випадкові статеві стосунки, часта зміна статевих партнерів, переливання крові, наявність гепатиту С чи В, невмотивоване схуднення , молочниця рота, часті пневмонії, анемія, вторинний герпес.
Обстеження експрес-тестами займає близько 15 хвилин при цьому точність аналізу складає понад 96%. За словами медиків ще жодного разу експрес-тест не показав невірний результат.

У разі потреби звертайтесь до СНІД центру у м. Павлограді за адресою: вул. Шевченко, 63, тел.: 050-41-25-707 , (0563)20-09-62.