Всі вони народились від ВІЛ-інфікованих матерів до 2012 року.

Упродовж останніх 5 років у місті не було жодного випадку наргодження ВІЛ-інфікованої дитини від ВІЛ-позитивної матері. Медики пов’язують це із проходженням майбутніми мамами профілактичної терапії – антиретровірусної (АРТ).

Про це повідомила лікар відповідальна за надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим Лідія Василенко під час прес-конференції.

За її словами ВІЛ-інфіковані діти можуть вести звичний спосіб життя і мають всі шанси прожити довго, але за умови регулярного прийому ліків. Проте інколи, досягаючи віку 15-17 років, кидають прийом пігулок, вважаючи, що їм це не потрібно. Така легковажність коштує їм життя.

«Є велика проблема із підлітками. Вони можуть кинути прийом пігулок. Декілька років тому одна дівчинка у нас кинула приймати пігулки. Вона припинила лікування в 17 років і у 20 померла. Зараз ще одна кинула, котра приймала ліки 15 років і у неї були прекрасні аналізи. У цьому випадку навіть немає ніякої альтернативи. Результат тут буде один, якщо вона не обдумається і вчасно не повереться до лікування», – розповіла Лідія Василенко.

За її словами ВІЛ-інфекція останнім часом дещо «постарішала» , середній вік хворих – 30-40 років. До медиків звертаються ті, хто захворів років 10 тому і у котрих хвороба уже у запущеній стадії.