Прийнято постанову Кабінету міністрів щодо строковиків-чорнобильців.

Їхні пенсійні виплати зростуть. Це стосуватиметься загалом ліквідаторів ядерних аварій, учасників військових навчань із використанням ядерної зброї. Про це повідомляє Урядовий кур’єр.
Розмір виплат залежить від тривалості страхового стажу та зарплати на період працевлаштування. Перерахунок для кожного індивідуальний. Йому не підлягають державні службовці, науковці, прокурори, чорнобильці та інші, хто отримує пенсії за окремим законодавством.

Літнім людям, які брали безпосередню участь у ліквідації будь-яких ядерних аварій, а також у військових навчаннях та випробуваннях ядерної зброї під час здійснення строкової служби, з 1 жовтня 2017 року будуть нараховувати пенсії у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати станом на 1 січня поточного року – 3200 гривень. Перші виплати за новими перерахунками українці отримають у грудні 2017 року.

Щороку, коли зростатиме показник мінімальної заробітної плати, ці пенсії також перераховуватимуть.
У повідомленні вказано: «З 1 жовтня 2017 року мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї становить для:

  •  осіб з інвалідністю I групи —180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  •  осіб з інвалідністю II групи — 160% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  •  осіб з інвалідністю III групи — 145% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».

Коментарі   

0 # тетяна 03.12.2017, 18:00
Чи будуть підвищуватись пенсії педагогам по вислузі років? маю педстаж 25 років -пенсія 1564гр 36 коп пішла на пенсію у2005 році паралельно з 1996 р оформила ЧП -закрила ЧП у 2016р чи входить підприємницький стаж до нарахування пенсії і як його рахують?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Тетяна 03.12.2017, 18:52
Можна звернутись у Центр безоплатної правової допомоги у Павлограді. Він знаходиться по вул. Полтавській,129, каб.308. Там все розкажуть
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата