За крадіжки газу порушники заплатять більше 7,2 млн грн 

У поточному році кількість виявлених самовільних підключень до системи газопостачання збільшилась на 45%. Більшість порушень здійснюється мешканцями приватного сектора.
Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Дніпропетровськгаз»
У Дніпропетровській області за 2017 рік виявлено 1072 несанкціонованих підключень до газотранспортної мережі, які завдали збитків на суму більш ніж 7,2 млн. грн. Більшість порушників є жителями приватного сектора, які самовільно приєднуються до газопроводу. Більше третини випадків – це самовільне підключення до газової мережі споживачів, відключених за борги.

«Варто зазначити, що всі виявлені самовільні втручання у газову мережу були здійснені без проекту, технічних умов та з грубим порушенням правил безпеки газопостачання, – говорить технічний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Сергій Бачурін. – Дуже часто у місцях несанкціонованих врізок у газопроводи відбувається накопичення природного газу, що у подальшому може призвести до вибуху».

Після виявлення незаконних втручань більшість «підпільних» споживачів визнає свою провину і сплачує борг. Якщо ж людина не підтверджує своєї вини, питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому споживач-порушник має сплатити ще й судові витрати.

За виявленими фактами складаються акти, відбуваються відключення нелегальних споживачів, з яких стягують заподіяні підприємству збитки. Розмір штрафних санкцій розраховується, виходячи з граничного обсягу споживання, визначеного Кодексом газорозподільних систем, з урахуванням газових приладів і пристроїв споживача від дня останнього контрольного зняття показань лічильника.

«Дніпропетровськгаз» звертається до всіх, хто володіє інформацією про факти незаконних врізок у систему газопостачання або інші способи розкрадання державного газу, повідомити про це за телефоном контакт-центру: (056) 78-70-104 за винагороду.