З 22 суддів згідно зі штатним розписом в Павлоградському міськрайонному суді фактично відправляють правосуддя 8 суддів.

Тривалий час є вакантними 3 посади судді. Про це повідомляє прес-служба суду.

«На адресу Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з боку учасників процесу інколи лунають нарікання щодо строків розгляду справ. Тривалий розгляд справ є наслідком об’єктивних обставин, які склались внаслідок критичного співвідношення працюючих суддів та кількості справ. У 9-ти суддів закінчились повноваження, деякі судді не мають повноважень уже понад два роки. Одна суддя перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною », – йдеться у повідомленні.

Таким чином, справи кримінальної юрисдикції розглядають троє суддів, справи цивільної та адміністративної юрисдикції – п’ятеро суддів.
Усі судді Павлоградського міськрайонного суду мають навантаження понад норму. Найбільш складна ситуація щодо розгляду справ склалася у суддів кримінальної спеціалізації, де відхилення від середнього коефіцієнту навантаження на одного суддю перевищує майже утричі. У цивільній юрисдикції цей показник перевищений удвічі.

У суді перебуває велика кількість кримінальних проваджень, що розглядаються колегією суддів, а це також суттєво впливає на робочий час судді. Крім того, за Павлоградським міськрайонним судом визначено підсудність трьох районів м. Донецька. Вкрай негативно на строки розгляду справ впливає обмежена кількість днів доставки до суду осіб, які перебувають під вартою (двічі на тиждень).