Домашніх улюбленців ховають «по-людськи» – з хрестами, табличками, надгробками, квітами та вінками.

 

Близько двох десятків поховань домашніх тварин можна побачити в зоні Павлоградського водозабору, неподалеку школи №19 Павлограда. З кожним роком цвинтар розростається. Мешканці прилеглих будинків кажуть, що якщо минулого року тут було близько півдесятка поховань, то цьогоріч уже в чотири разиі більше. В декотрі могили уже прокладені підземні ходи, можливо лисами.

Окрім того, з’явилась яма із трупами тварин в целофанових пакетах та сміттям. Тобто не виключено, що у зовсім недалекому майбутньому ця територія перетвориться на стихійне сміттєзвалище чи скотомогильник.

За інформацією tv-news.dp.ua територія стихійних поховань тварин відноситься до земель Привовчанської сільської ради, тому за роз’ясненями ми звернулись до голови Павлоградської районної адміністрації Святослава Максимчука.

За його словами ситуація ускладнюється ще й тим, що окрім антисанітарії, котра особливо відчутна буде влітку, ця територія відноситься до охоронної зони водозабору. І будь-які поховання тут заборонені.

На місце знахідки виїздив заступник очільника району. Тепер будуть вирішувати, що із цим робити. За словами чиновників поховання однозначно заборонять.

А от що робити із вірними та відданими чотирилапами, котрі тривалий час живуть в одній квартирі із людиною і стають, як членом сім’ї? Як бути після їх смерті? Викидати у смітник, спалювати, вивозити у ліс, викидати в річку чи ще щось… А можливо облаштувати цвинтар для тварин?