У Дніпропетровській області із початком опалювального сезону різко виросли неплатежі за газ.

Борги населення уже перевищили 1,7 млрд грн. Це майже удвічі більше суми боргу у минулому році. Майже половина заборгованості – близько 800 млн грн – припадає на мешканців Дніпра.
Повідомляє прес-служба «Дніпропетровськгаз збут».

Поточне збільшення неплатежів за газ може бути пов’язане із тим, що в цьому опалювальному періоді на Дніпропетровщині скоротилась кількість отримувачів субсидій. У жовтні 2017 у Дніпропетровській області субсидію на газ отримали 448 тис 372 домоволодіння. Це 34,7% від усіх клієнтів «Дніпропетровськгаз збут» в регіоні. У минулому році в області субсидію отримували більше половини споживачів газу. Одна із причин, за котрою держава припиняє нарахування субсидій, – борг за газ упродовж двох місяців.

«Побутовим споживачам, котрі на початок опалювального сезону мали борги за газ, необхідно якомога швидше розрахуватись за надані послуги, – говорить директор «Дніпропетровськгаз збут» Тетяна Соболь. – по-перше, при наявності боргу за спожитий газ органи соцзахисту населення припинять нарахування субсидій. А по-друге, згідно законодавству компанія буде вимушена припинити їм постачання газу».

Значна заборгованість ставить під загрозу стабільні поставки газу для споживачів регіону. Адже через відсутність коштів «Дніпропетровськгаз збут» не може своєчасно розрахуватись із державним постачальником – НАК «Нафтогаз України» за отриманий природній газ та оперативно замовити необхідні об’єми для наступного забезпечення газом споживачів.
Призначення субсидій споживачам газу припиняється у випадку двомісячної заборгованості.

У цьому році кількість субсидантів зменшилась майже на чверть. У порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Зниження кількості отримувачів державної допомоги сталось через заборгованість за газ.