У Павлограді за системою аутсорсінгу на даний час працює 4 загальноосвітні школи. Тобто обіди школярам готує приватна компанія.

Із нового 2018 року ще 7 шкіл переходять на фінансову незалежність і матимуть право самостійно проводити процедуру закупівлі на отримання послуги із харчування.
За повідомленням міського голови, мета запровадження системи аутсорсінгу – якісніше харчування та економія бюджетних коштів. Принаймні не потрібно буде виплачувати зарплату із міського бюджету працівникам харчоблоків.

На сьогодні 62 працівники шкільних їдалень звільнені, проте за умовами договору будуть прийняті на роботу у компанію, що надає послуги по харчуванню школярів.
Плюси і мінуси нової системи харчування обговорили під час пленарного засідання депутати міської ради. Думки обранців розділились. Одні вважають, що здорожчання обідів призведе до того, що батьки відмовлятимуться харчувати дітей у школі. Інші кажуть, що якщо їжа буде дорога і не якісна, то вона не користуватиметься попитом, а підприємцю це не вигідно.

« Я маю 13 років директорського стажу і хочу сказати, що вперше за 13 років цієї осені дітям привозили свіжі огірки , помідори, а раніше нас кормили 100 річної давнини консервацією, котра стояла на складах і ніхто її не їв, її просто викидали. Зараз кожен день нове меню. Так, це дорожче, але ж дешевий у нас зараз лише сир в мишоловці», – говорить директор 4-ї школи Лариса Кравченко. Харчуванням школярів тут займається приватна компанія.

Вартість шкільних обідів, що надають підприємці варіюється в залежності від меню: 12 грн, 15 грн та буфетна продукція. За бюджетні кошти харчуються 660 школярів пільгових категорій.