Він дозволить отримувати дані про стан довкілля в режимі онлайн 

За повідомленням прес-служби Дніпро ОДА, окрім Павлограда такі пости установлені ще у двох містах області – Дніпрі та Нікополі. Допомагає й пересувна лабораторія. Зараз вона – на житловому масиві Перемога в обласному центрі.

Пости працюють, поки що, у тестовому режимі.

«Екомоніторинг потрібний, щоб розуміти реальний стан навколишнього середовища. Адже статистика, яку надають основні підприємства-забруднювачі, отримується розрахунковими методами і є недостовірною, – сказав директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець. – До кінця року ми розробимо проект екомоніторингу, щоб розуміти, в яких точках по всій області треба поставити стаціонарні пости. За попереднім підрахунками, їх має бути не більше 50».

Пости екомоніторингу надають інформацію за 14 показниками – це забруднюючі речовини, а ще – температура, вологість повітря.
Планується, що інформація буде в онлайн-режимі передаватися на сайт ecoinfo.pro. Вона – у вільному доступі.

Проект впровадження системи екологічного моніторингу – спільна розробка Дніпропетровської ОДА, обласної ради та громадської екологічної ради. Усе обладнання для постів придбано коштом обласного бюджету.