Вартість проекту – 288 млн грн 

Депутати міської ради схвалили схему теплопостачання Павлограда, запропоновану Харківським науково-виробничим об’єднанням «Термосистеми».

Матеріал за темою: Павлограду краще залишитись на централізованому теплопостачанні?

Проект орієнтований на централізоване опалення із використанням різних видів палива та максимальний відхід від газу. Разом із тим, за повідомленням начальника павлоградських тепломереж Миколи Вовка, перехід на вугілля практично неможливий, бо переобладнання котлів обійдеться у мільярд гривень.

«Орієнтуємось на максимальне відходження від газу на альтернативні види палива. Хоча, моя думка, що альтернативи природному газу немає. У нас немає іншого виду палива. Перехід на вугілля обійдеться у мільярд», – розповів tv-news.dp.ua Микола Вовк.

Проектом також передбачено закриття нерентабельних котелень та перехід на автономне опалення будинків, де більше 50% мешканців уже користуються індивідуальним теплопостачанням.

Перейти на індивідуальне опалення у Павлограді запропонують 25 житловим багатоповерхівкам. За бажанням перейти на автономне опалення може будь-який житловий будинок за умови, що всі мешканці будинку погодяться на такий сценарій.

«За цією схемою ми маємо великий вибір куди рухатись по кожній котельні. Частину котелень планується закривати. Є ряд нерентабельних котелень, котрі тягнуть сьогодні підприємство назад. І немає сенсу вкладати в них великі кошти, бо вони не окупляться», – сказав Микола Вовк.

Проект розрахований на 5 років. Реалізовуватимуть його за кошти інвесторів. Пошуки останніх уже почались.

«Це лише на кошти інвесторів чи Міжнародного інвестиційного банка. Якщо розраховувати лише на місцеві кошти, то ми цю програму не виконаємо. Зараз ми шукаємо інвестора, шукаємо шляхи на кого його виводити чи на наше підприємство, чи створювати нове підприємство, бо у нас є борги, і коли інвестор бачить, що підприємство із боргами , то туди не дуже хочуть іти», – відзначив Микола Вовк.

Раніше керівник проекту говорив про те, що кошти, вкладені в модернізацію системи теплопостачання, окупляться через 4-5 років.