У 2018 році кількість безкоштовних препаратів збільшиться не менше як на 10 торговельних назв та 2 діючих речовини для лікування серцево-судинних захворювань, а також діабету 2 типу. Відповідні зміни прийняв уряд. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

«27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що вносить істотні зміни в реалізацію програми « Доступні ліки» у 2018 році. Перш за все мова йде про доповнення програми ще двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету другого типу – Лозартан та Глібенкламід », – йдеться у повідомленні.

Окрім того, представники Міністерства охорони додали, що у 2018 році запрацює новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції, і таким чином поповнити перелік препаратів, які будуть відшкодовані на 100% за державний рахунок.

«Завдяки цій зміні ми очікуємо не менше 10 нових торговельних назв препаратів, які розширюють перелік безкоштовних лікарських засобів. Це дозволить збільшити асортимент медикаментів для пацієнтів, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету», – зазначив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.