Аби підтримати Володимира Бугайова та Андрія Карпенка 2 січня до стін Павлоградського міськвиконкому прийшло декілька десятків чоловік.

Мітингувальники тримали в руках досить радикальні гасла, виступаючі висловлювались на підтримку голодуючих.


Про підтримку учасників акції заявила фракція партії «УКРОП» у міській раді, ГО «Характерник», міське товариство «Просвіта».

Підтримати голодувальників прийшла також дружина та син Володимира Бугайова. Дружина розповідає, що хвилюється за здоров'я чоловіка, але повністю підтримує  і поважає його позицію.

На мітингу була прийнята резолюція із вимогами відновити на роботі звільнених членів новоствореної незалежної профспілки гірників, припинити тиск на них та притягти до відповідальності керівництво ДТЕК Павлоградвугілля за порушення Конституції України.

Володимир Бугайов – гірник ШУ Павлоградське  та колишній гірник ШУ Героїв Космосу Андрій Карпенко – безстрокову акцію по голодуванню розпочали ще 29 грудня о 13.00. Як розповіли учасники акції, причиною для такого радикального кроку стали безпідставні звільнення та тиск на членів новоствореної первинної профспілкової організації гірників.

В ДТЕК Павлоградвугілля ситуацію коментують наступним чином:

- Підприємства ДТЕК – одні із небагатьох, які в період економічної кризи в країні, продовжують стабільно працювати і забезпечують робочі місця тисячам українців. Завдяки ефективній роботі, шахти ДТЕК Павлоградвугілля є найбільшими платниками податку регіону та стабільно розвивають інфраструктуру регіону.

У той же час для нас ефективність роботи означає, перш за все, нульову толерантність до порушення правил охорони праці та техніки безпеки. Ми переконані, що від дисципліни на шахті залежить не тільки життя конкретного співробітника, але й безпека всього колективу під час перебування під землею. Якщо людина систематично порушує свої обов'язки та своїми діями несе небезпеку для життя інших співробітників, ми застосовуємо найсуворіші дисциплінарні покарання. Зокрема, одного з учасників акції було звільнено за систематичне невиконання трудових обов'язків (чотири випадки порушення трудової дисципліни), другий учасник при обстеженні гірничих виробок не здійснив замір метану, а це не тільки порушення службової інструкції, а й загроза життю людей.

Завдяки дотриманню норм праці нам вдалось лише за 10 місяців 2017 року скоротити кількість травм на підприємствах Павлоградвугілля на 9% і за підсумками року збільшити кількість видобутого вугілля до рекордних 20 млн тонн. Ми завжди працюємо у законодавчому полі України, дотримуємось у всіх випадках процедури звільнення, встановлену діючим трудовим законодавством. Усі передбачені колективним договором та КЗоТ виплати при звільненні здійснюються в повному обсязі.

Окремо відзначимо, що ніяких офіційних звернень і тим більше вимог персонально від учасників акції, які раніше систематично порушували правила охорони праці на шахтах, на адресу ДТЕК Павлоградвугілля не надходило.