Рятувальники застерігають 

Хрещення Господнє – це одне з найбільших свят православної церкви. Традиційно у цей день у всіх містах і селах люди освячують воду, а також купаються у природних водоймищах для отримання Божої благодаті.

Павлоградські рятувальники рекомендують купатися лише в спеціально обладнаних місцях у присутності медичної та рятувальної служби.
Крім того, рятувальники радять звернути увагу на кілька правил та застережень:

• Якщо у вас хворе серце, утримайтеся від купання! Бажано мати попередній досвід занурень у холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

• Під час святкування не заходьте у воду в нетверезому стані, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

• За два тижні до купання необхідно підготувати організм до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймаючи контрастний душ, а також практикуйте короткочасне перебування на відкритому повітрі у мінімальній кількості одягу.

• Перед зануренням зробіть фізичні вправи для розігріву м’язів. Не пірнайте та не стрибайте у воду. Потрібно заходити повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд. Щоб не впасти та не отримати травми чи забоїв, необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві. Щоб уникнути переохолодження візьміть з собою рушник чи ковдру. Після занурення обітріться, одягніться в теплий одяг та випийте гарячого чаю.

• Під час святкування не залишайте поблизу річки чи ставка без нагляду дітей.