В Україні буде створено реєстр домашніх насильників.

Це передбачено новим Законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набрав чинності 7 січня цього року.

А з 2019-го року відповідальність за домашнє насильство стане кримінальною.

Про це на брифінгу в Дніпрі сказав заступник начальника управління превентивної діяльності Головного Управління Національної Поліції в Дніпропетровській області Сергій Мороз. Повідомляє прес-служба обласної поліції.

В разі, коли особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, то його вносять в реєстр на термін до одного року. За кримінальну відповідальність – аж до 10 років.

«Не бійтеся виносити так зване сміття з дому і при перших же проявах сімейного насилля повідомте в поліцію. У родинах, де один із подружжя веде себе агресивно, раджу мати під рукою номер телефону дільничного та звертатися до нього чи відразу телефонувати на 102,» – зазначив заступник начальника управління.

Суттєво змінилася і відповідальність за дане правопорушення. Відтепер передбачається покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт або арешт до півроку, або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2-х років. Через рік порушники закону будуть нести вже і кримінальну відповідальність за свої протиправні діяння.