У книжкових магазинах Павлограда з’явились книги-щоденники канадської письменниці Кері Сміт, перекладені на українську мову: «Кишеньковий сміттяр», «Знищ цей щоденник», «Безлад», «Це не книга».

Книги стали досить популярними серед павлоградських підлітків.

«Купити книги Кері Сміт варто художникам, ілюстраторам, дизайнерам, письменникам, а також іншим представникам творчих професій або людям, які хочуть розвинути в собі ці якості», – читаємо в анотації до книг канадської письменниці в мережі Інтернет.

Розвивати креативність канадська письменниця пропонує в оригінальний спосіб – через руйнацію. Знищуйте, рвіть, мастіть, ріжте, замальовуйте. Не бійтеся руйнації, цей щоденник саме для цього і створений. З ним ваша творчість не знатиме меж. Такі основні посили у завданнях щоденника.

Іншої думки про таку креативність батьки підлітків, у котрих з’явились такі книги.

«Моя донька-п’ятикласниця попросила татка купити її такі книги, бо мовляв у моїх однокласників вже є, а у мене немає. Татко, особливо не вникаючи, купив в одному із книжкових магазинів Павлограда ці книги. Донька із захопленням почала виконувати поставлені там завдання. Але коли я побачила, що читає моя донька, то мені стало страшно. Я вважаю, що ці книги спрямовані на руйнацію психіки дітей і можуть призвести до непередбачуваних і навіть трагічних наслідків. Я не розумію креативного сенсу завдань: сотвори безлад в людному місці, вирушай у подорож без грошей, або ж висловлювання : «Як круто падати із висоти», – розповідає Наталія, мама п’ятикласниці.

Не в захваті від книг і павлоградські психологи.Психолог Клініки дружньої до молоді Ольга Лупова вважає, що книги канадської письменниці негативно впливають на психіку дитини і спрямовані зовсім не на креативне мислення , а на саморуйнацію.

«У книгах завдання руйнівного характеру – спали, порви, розбий. Вони, звичайно, можуть бути привабливі для підлітків і з точки зору бізнесу швидко розкупляться. Але уявіть собі, що може статись коли дитина слідуватиме завданням і вирушить в подорож без грошей, або ж захоче відчути як круто падати із висоти. Батьки мають бути пильними і вникати у те, що читає їх дитина», – розповіла tv-news.dp.ua Ольга Лупова.

Вона також провела відповідні бесіди із школами міста та правоохоронцями.

Психолог обласного центру психологічної підтримки вважає, що книги розраховані лише на дорослу аудиторію і ні в якому разі не на підлітків. Бо у дорослому віці людина, наприклад, вирушаючи в подорож без грошей може проявити своє вміння вижити у такій ситуації, знайти вихід. І подібні завдання можливо дійсно розвинуть креативність чи дадуть можливість вийти негативним емоціям. А от для підлітків подібні завдання матимуть лише негативні наслідки.