Вечір пам’яті першого директора Павлоградського історико - краєзнавчого музею пройшов 18 січня в залі музею.

 

Марія Іванівна Комісарова народилась 21 січня 1903 року. У Павлограді проживала із 1944 року. У 1962 році, коли в місті був створений тоді ще історико-революційний народний музей, Марія Комісарова стала його першим директором. Музей тоді працював на громадських засадах і створювався виключно ентузіастами.

Марія Комісарова є почесним громадянином Павлограда. Має понад 30 років педагогічного стажу. У Павлограді була директором школи №2.
На вечорі пам’яті були присутні ті, хто знав її при житті, працював із нею, її донька та її випускник.

Геннадій Гаркуша, випускник 1951 року, школи №2 Павлограда

- Вона була класним керівником у нашому 10-А класі. Це педагог від природи. Вона не тільки викладала нам історію СРСР , вона була нам як друга мама. Ми часто залишались після уроків, розігрували різні сценки . Вона давала нам поради у різних життєвих ситуаціях. По-материнськи розуміла нас. Вона багато зробила для Павлограда , створюючи цей музей . Все, чого я досяг у житті, я зобов’язаний двом жінкам – моїй мамі, і другій мамі, можна сказати, Марії Комісаровій.
Я завжди пам’ятатиму цю світлу людину.

Донька Марії Комісарової, Тетяна, подякувала музею за те, що зберігають пам’ять про її матір та всім, хто допомагав створювати музей.