Ситуація із туберкульозом у Павлограді дещо стабілізувалась, проте про позитивні результати говорити зарано.

За результатами 2017 року 81 павлоградець захворів на туберкульоз, в минулому році – 84. Про це повідомила міський фтизіатр Олена Гриб.

«Серед осіб, що захворіли більше третини мали постійне місце роботи, п’ята частина знаходиться на пенсії і третина хворих належить до групи непрацюючих осіб працездатного віку. На жаль, кожного року на туберкульоз хворіють студенти, учні та жінки в декретній відпустці. Крім того, щороку значна кількість хворих на ВІЛ звертаються до лікаря з приводу туберкульозу, адже ризик захворіти на туберкульоз у таких осіб на 30 разів вище, ніж у людей без імунодефіциту обумовленого ВІЛ», – розповіла Олена Гриб.

За результатами 2017 року в Павлограді на поєднану інфекцію ТБ/ВІЛ захворіло 16 чоловік. За умови несвоєчасного звернення до лікаря туберкульоз може привести до смерті пацієнта. В 2017 році від туберкульозу померло 16 мешканців міста, що менше показників минулого року.

Високий ризик захворіти мають:

  • люди, які знаходяться у постійному контакті з хворим на «відкриту» форму туберкульозу;
  •  люди, що зловживають алкоголем або вживають наркотики;
  •  люди, що мають знижений імунітет через недостатнє харчування та погані умови життя або через наявність хронічних захворювань.

Досить високий рівень ризику у курців, через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів. Крім того, високий ризик захворіти мають діти, бо їх імунна система ще не сформувалася, та люди похилого віку, через вікове ослаблення імунітету.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія починає розмножуватись у легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити чи сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органа набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються:

  •  кашель, що триває понад два-три тижні;
  •  рясне потовиділення вночі;
  •  слабкість;
  •  безпричинна втрата ваги;
  •  підвищення температури тіла до 37 і більше без видимої причини, що триває понад тиждень;
  •  у деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.

За наявності хоча б кількох із перерахованих симптомів треба звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Згідно діючого законодавства та відповідно до Національної програми боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні здійснюється безкоштовно. Лікувальні заклади мають усі необхідні протитуберкульозні ліки.

Повне одужання людини, що захворіла на туберкульоз, можливе при умові раннього початку та суворого дотримання режиму лікування і рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне – вчасно звернутися по допомогу!