Заступник директора із дослідження біологічних факторів Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України Валентина Рєзвих на прес-конференції в розповіла про небезпеку, яку становить епідемія дифтерії.

За даними ВООЗ, у 2017 році спалахи захворювання на дифтерію спостерігалися в Бангладеш, Ємені та Венесуелі. У Бангладеш захворіло понад 3 тис. чоловік, померло 28. У всіх цих країнах досить неблагополучна соціальна обстановка, населення недостатньо охоплено вакцинацією.

Що стосується України, то в 2016 році було зареєстровано 4 випадки дифтерії. За попередніми підсумками 2017 року – 2 випадки.

Дифтерія – бактеріальна інфекція. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи перших ознак захворювання) складає 2-10 днів. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, дуже заразна. Дифтерія в найбільш серйозних випадках блокує дихальні шляхи і пошкоджує серцевий м'яз. За симптомами дуже схожа на звичайний грип. Але за характером небезпечніше, ніж кір. У 90-х минулого століття дифтерія безжально забирала сотні життів. В Україні тоді заразилися близько 20 000 осіб, 696 з них померли.

«Згасати» епідемія в Дніпропетровській області почала з початку 1996 року. Після 2011 року на території області ця хвороба не реєструвалася. Тим не менш, зараз є всі приводи для побоювань. Масова ревакцинація дорослого населення в останні роки проводилася з перервами. Але на сьогоднішній день вакцина є і для дітей, і для дорослих», – сказала Валентина Рєзвих.