Поліціянти викрадачів ловлять і …відпускають 

Упродовж 2017 року у Павлограді було зареєстровано 309 фактів викрадення кабельної продукції. Було відкрито 25 кримінальних проваджень, встановлені особи, оголошено про підозру. Ще 166 кримінальних проваджень було закрито, бо сума матеріального збитку, згідно законодавства, недостатня для притягнення крадія до кримінальної відповідальності.

«Ці особи практично одні і ті ж. Вони нам відомі, деколи з’являються нові особи. Тримати їх під вартою ми теж не можемо, бо ст. 185 ч.1 Кримінального кодексу не передбачає такого запобіжного заходу. Уже у цьому році було зареєстровано 13 таких фактів, за якими особи встановлені. Затримані були і на гарячому, але відпущені. Оголошено про підозру одній особі», – розповідають правоохоронці.

Вони також додають, що згідно теперішнього законодавства, перш ніж притягти крадія до відповідальності, потрібно призначити безліч експертиз, зібрати чималу доказову базу.

«Тут дуже багато експертиз призначається, як по убивству. Дуже велика доказова база. Потрібно довести, що саме цією пилкою пиляли саме цей кабель. Довести, що саме цю пилку тримала саме ця особа, яка нею пиляла. Але ми не зупиняємось, проводимо рейди, проводимо заходи по профілактиці таких злочинів», – додають поліцейські.

Нагадаємо, що у кінці 2017 року в місті була паралізована робота казначейства через викрадення кабелю у центральній частині Павлограда.